Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • Technik Architektury Krajobrazu
  • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych
  • Technik Weterynarii
  • Technik Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki
  • Mechanik-Operator Pojazdów i Maszyn Rolniczych
  • im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego

Wizyta na UWM w Olsztynie

Kategoria: Aktualności Utworzono: poniedziałek, 25 maj 2015 Opublikowano: poniedziałek, 25 maj 2015 Administrator

21.05.2015 r. uczniowie klas III technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz I klasy technikum architektury krajobrazu, w ramach współpracy szkoły z UWM i ODR w Olsztynie, mieli możliwość odwiedzenia Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. W ramach wizyty uczniowie zapoznali się z historią, dorobkiem naukowym i ofertą edukacyjną uniwersytetu w Olsztynie.

Uczniowie  III klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych na Wydziale Nauki o Żywności. W Pracowni Analizy Sensorycznej zapoznali się z warunkami analizy sensorycznej i dokonali próby na daltonizm smakowy. Następnie wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych zorganizowanych w Pracowni Analizy Żywności. Tam dokonali oceny świeżości mleka metodą Soxhleta-Henklai zawartości tłuszczu w mleku metodą Gerbera. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i doskonale poradzili sobie z przygotowanymi dla nich ćwiczeniami przez dr inż. Annę Gontarską, dr inż. Beatę Paszczyk i dr n. wet. inż. Magdalenę Polak – Śliwińską.

Uczniowie I klasy technikum architektury krajobrazu mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach zorganizowanych przez UWM na wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa w Pracowni Rysunku i Rzeźby Katedry Architektury Krajobrazu. Pod okiem mgr Beaty Kołakowskiej młodzież wykonywała ciekawe ćwiczenia, pozwalające na odkrycie swoich predyspozycji zawodowych pod kątem rysunku oraz kreatywności, uzyskując przy tym wiele cennych wskazówek. Młodzież pracując przy sztalugach mogła zmierzyć się z martwą naturą na miarę studentów architektury krajobrazu. Jako że uczniowie ZSCKR w Dobrocinie stanęli na wysokości powierzonych im zadań, otrzymali od mgr Beaty Kołakowskiej zaproszenie na kolejne warsztaty, podczas których będą mieli możliwość zaznajomienia się z kolejnymi tematami i dziedzinami rysunku.

Na koniec uczniowie udali się na spacer po Kortowie, zwiedzając ten jeden z najpiękniej usytuowanych ośrodków akademickich w Polsce.

Odsłony: 2477