Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego
  • Technik Architektury Krajobrazu
  • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych
  • Technik Agrobiznesu
  • Technik Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki
  • Mechanik-Operator Pojazdów i Maszyn Rolniczych

Konkurs wiedzy „BHP w rolnictwie”.

Kategoria: Aktualności Utworzono: środa, 04 grudzień 2019 Opublikowano: środa, 04 grudzień 2019 Administrator

Dnia 02 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie odbył się zorganizowany przez KRUS z Morąga konkurs wiedzy „BHP w rolnictwie”. Na początku spotkania przedstawiciele KRUS Małgorzata Rucińskai Urszula Sinoradzka przeprowadzili prelekcję nt przestrzegania bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas IV i III MT (technik agrobiznesu).
Celem konkursu było popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości dobrej praktyki rolniczej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń i zasad bezpiecznej pracy
w gospodarstwach rolnych; kształtowanie umiejętności praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu dobrej praktyki rolniczej, bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie; szerzenie idei bezpiecznej pracy wśród przyszłych młodych rolników; promowanie najlepszych uczniów oraz szkół w środowisku oświatowym i w społeczeństwie oraz rozwijanie zainteresowań uczniów i promowanie szkół podejmujących działania w zakresie propagowania wiedzy o dobrej praktyce rolniczej, a w szczególności o BHP w rolnictwie.
Najlepsze wyniki w konkursie uzyskali uczniowie: Krzysztof Ogórek (IV MT), Damian Cieślak (III MT), Jakub Adamczyk (III MT). Zwycięzcą konkursu po przeprowadzonej rundzie finałowej etapu szkolnego został Krzysztof Ogórek (IV MT).

Etap szkolny konkursu przeprowadziła komisja konkursowa składająca się z pracowników KRUS z Morąga.

 

Odsłony: 592