Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego
  • Technik Architektury Krajobrazu
  • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych
  • Technik Agrobiznesu
  • Technik Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki
  • Mechanik-Operator Pojazdów i Maszyn Rolniczych

Obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Kategoria: Aktualności Opublikowano: wtorek, 12 listopad 2019 Administrator

8 listopada br. w naszej szkole obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania  przez Polskę niepodległości. Na początku uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły, a także zaproszeni goście, którzy w krótkich przemówieniach przybliżyli młodzieży ważne daty i wydarzenia z dziejów narodu. Podzielili się również własnymi doświadczeniami i wspomnieniami. Emocjonalny charakter tych wystąpień sprawił, że na chwilę mogliśmy przenieść się do lat zniewolenia.  Panowie podkreślili, jak ważna w tych chwilach była odpowiedzialność, determinacja i odwaga naszych rodaków. I jak ważne  jest teraz budowanie własnej tożsamości, obywatelskiej postawy oraz szacunku do drugiego człowieka.  
Na zakończenie uroczystości uczniowie zaprezentowali część artystyczną,  montaż muzyczno - słowny. W sposób liryczny opowiedzieli o drodze Polaków do wolności. Dowiedli, że miłość, ojczyzna, dom, rodzina to wartości najwyższe, i że nie ma nic cenniejszego nad wolność, wolność bycia człowiekiem.

Odsłony: 387