Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego
  • Technik Architektury Krajobrazu
  • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych
  • Technik Agrobiznesu
  • Technik Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki
  • Mechanik-Operator Pojazdów i Maszyn Rolniczych

„ Żyj zdrowo i kolorowo” – promocja zdrowego odżywiania.

Kategoria: Aktualności Opublikowano: środa, 09, październik 2013 Administrator
„ Żyj zdrowo i kolorowo” – promocja zdrowego odżywiania.


„ Żyj zdrowo i kolorowo” -  hasło to przyświecało uczniom klas I i II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, którzy dnia 8 października 2013 roku zorganizowali wśród uczniów i pracowników Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie akcję promującą zasady zdrowego odżywiania się.

W ramach akcji uczniowie przygotowali: surówki z marchwi i jabłek, pieczonych buraków i ogórków kiszonych, kapusty, pasty z jaj, twarożek ze szczypiorkiem i rzodkiewką. Wszystko podano z pieczywem razowym i pełnoziarnistym. Na deser podano jabłka pieczone z cynamonem, twarożek z miodem i owoce sezonowe. Przygotowano także kompot z malin i jabłek. Potrawy i napoje zostały wykonane z surowców ekologicznych uzyskanych z gospodarstw rolnych naszych uczniów. Uczniowie I i II klasy TŻiUG zaprezentowali potrawy, które można wykonać z surowców sezonowych związanych z jesienią. Uczestnicy degustacji otrzymali także ulotki zawierające piramidę żywienia i zasady prawidłowego odżywiania zalecane przez Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i pracowników ZSCKR w Dobrocinie i na stałe wpiszę się do kalendarza imprez szkolnych.

 

 

Odsłony: 1666