Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych ZSCKR w Dobrocinie

Kategoria: O projekcie
Utworzono: poniedziałek, 16 październik 2023 Opublikowano: poniedziałek, 16 październik 2023
Administrator
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych ZSCKR w Dobrocinie

Minister Klimatu i Środowiska przy wsparciu NFOŚiGW jako Operator Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu informuje o zawarciu umowy o dofinansowanie projektu Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie.

Beneficjentem projektu jest Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie.

O przedsięwzięciu

Projekt uzyskał dofinansowanie w naborze wniosków Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych w ramach Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu, w obszarze Energia odnawialna, efektywność energetyczna, bezpieczeństwo energetyczne.

Źródła finansowania

Finansowany jest w 70 % ze środków Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu, z czego 85% wsparcia pochodzi z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) a 15% z budżetu państwa.

Wartość projektu

Całkowity koszt przedsięwzięcia wynosi 5,6 mln zł, a przyznane dofinansowanie to 3,9 mln zł.

Termomodernizacja budynków szkolnych

Projekt przewiduje przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji budynków szkolnych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie. W ramach projektu wykonane zostaną takie prace jak ocieplenie stropodachu, ścian zewnętrznych i podłogi na gruncie. Wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa a oświetlenie zostanie wymienione na energooszczędne oprawy LED. Dotychczas używane grzejniki elektryczne zostaną wymienione na pompy ciepła o mocy około 53 kW oraz zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy 30 kW.

Edukacja

Kampania informacyjna zakłada organizację 3 konferencji prasowych informujących o realizacji projektu, z możliwością zwiedzania obiektu po zakończeniu prac termomodernizacyjnych. W ramach działań edukacyjnych zaplanowano dwie lekcje szkolne oraz jedną teleklasę z przedstawicielem Wykonawcy projektu. Planowanie jest także zorganizowanie festynu z okazji obchodów Dnia Ziemi oraz konkurs fotograficzny.

Spodziewane efekty

Termomodernizacja budynków szkolnych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie ma na celu poprawę warunków nauki i pracy, a także zmniejszenie zużycia energii i emisji dwutlenku węgla. Spodziewane efekty termomodernizacji to m.in.:

  • zwiększenie komfortu cieplnego uczniów i nauczycieli poprzez wymianę okien, drzwi i ogrzewania;
  • obniżenie kosztów eksploatacji budynków poprzez zastosowanie izolacji termicznej ścian, dachu i podłogi;
  • podniesienie estetyki i wartości nieruchomości poprzez odnowienie elewacji i kolorystyki budynków;
  • przyczynienie się do ochrony środowiska poprzez redukcję zapotrzebowania na energię i redukcję emisji gazów cieplarnianych.

Okres realizacji

Umowa o dofinansowanie przedsięwzięcia została zawarta w marcu 2023 roku a planowana data zakończenia jego realizacji to 30 kwietnia 2024 roku.