Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
  • im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego
  • Technik Architektury Krajobrazu
  • Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych
  • Technik Agrobiznesu
  • Technik Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki
  • Mechanik-Operator Pojazdów i Maszyn Rolniczych

Wyjazd studyjny dla młodzieży ze szkół rolniczych

Kategoria: Aktualności Utworzono: wtorek, 19 listopad 2019 Opublikowano: wtorek, 19 listopad 2019 Administrator

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Instytucja zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wyjazd studyjny dla młodzieży ze szkół rolniczych

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w dniach 10-14 listopada 2019 rokuzorganizował wyjazd studyjny do Niemiec, przeznaczony dla młodzieży ze szkół rolniczych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. W wizycie udział wzięli także uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie. Młodzieży towarzyszył Dyrektor szkoły oraz kierownik praktycznej nauki zawodu. Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego reprezentował Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa.
Jednym z celów wizyty było zwiedzanie targów Agrotechniki w Hanowerze, które są największym światowym wydarzeniem w świecie techniki rolniczej. W tegorocznej edycji zaprezentowało się ponad 2900 wystawców z blisko 50 krajów. Szeroka oferta wystawców pokazywała innowacyjne rozwiązania dla całego sektora rolnego, prezentowała wiodące technologie oraz stanowiła ogromne forum wymiany wiedzy i doświadczeń do rozwiązywania wszelkich problemów rolnictwa i techniki rolniczej.
Kolejnym celem wizyty była wymiana wiedzy i dobrych praktyk w gospodarstwach rolnych na terenie Saksonii-Anhalt oraz w instytucjach związanych z szeroko rozumianym rolnictwem.I tak, młodzież miała okazję wizytować w gospodarstwach rolnych, zajmujących się hodowlą bydła mlecznego, zapoznać się z funkcjonowaniem Państwowego Instytutu Rolnictwa i Ogrodnictwa Centrum Hodowli i Technologii Zwierząt w Idenoraz Universitytu of Anhalt w Bernburg.Istotnym elementem wizyty było spotkanie z Sekretarzem Stanu w  Ministerstwie Środowiska, Rolnictwa i Energii Saksonii-Anhalt.
Wyjazd został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Odsłony: 1788